Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (2023)

Záhrada a exteriér

Pamajorán obyčajný, alebo známejšie oregáno, je divoko rastúca bylinka, ktorá vás svojou vôňou prenesie do pravej talianskej pizzérie.

Lenka Škripková Aktualizované11. augusta 2019

Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (2)

shutterstock

Lenka Škripková Aktualizované11. augusta 2019

Poznali ho už vstarom Egypte, kde bolo súčasťou náboženských rituálov. Starí Egypťania ho označovali za “radosť z hôr” a spájali ho so šťastím a optimiznom.

Dnes je najviac rozšírené voblasti Stredomoria. Dorastá až do výšky 50 – 60 centimetrov asvojím vzrastom pripomína menší krík. Vo svojej domovine voľne rastie na slnečných lúkach či vkroví. Na rozdiel od bazalky apodobných byliniek je trvalka.

Druhy oregána

Oregáno má viacero druhov. Na pestovanie na záhrade sú najvhodnejšie tzv. krétske alebo francúzske oregáno.

Na pestovanie vkvetináčoch sa odporúča Oregano compactum, ktoré vytvára malý krík, ktorý vyzerá pekne vkvetináčoch.

Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (4)

Vhodné podmienky na pestovanie

Ideálne stanovisko pre oregáno je vzávetrí sdostatočným množstvom slnečných lúčov. Má radšej suchšiu piesočnú pôdu, vďaka čomu je vhodné na pestovanie na skalke. Pokiaľ bude mať pôda dostatok živín, najmä vápnika, bude vám rastlina bez zložitejšej starostlivosti robiť radosť niekoľko sezón.

Vbyte obľubuje slnečné stanovisko ateplotu okolo 18 až 20 stupňov. Pri vyššej teplote sa začne ťahať za slnkom, čo rastlinu zbytočne vysiľuje. Pri pestovaní vkvetináči je dobré zvoliť širšiu ahlbšiu nádobu. Vbyte je mimoriadne citlivé na prievan.

Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (5)

Starostlivosť

Oregáno je nenáročná bylina, ktorá nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Dobre znáša aj obdobie sucha anepotrpí si ani na hnojenie.

Základom starostlivosti je jeho pravidelné zastrihávanie, ktoré je kľúčové najmä pri pestovaní vzáhrade. Bez zastrihávania by sa rastlina rýchlo nekontrolovateľne rozrástla.

Zber oregána

Najviac liečivých látok rastlina obsahuje 2 týždne pred kvitnutím. Najideálnejšie obdobie zberu je preto začiatkom leta. Ak chcete mať sušené oregáno vnajvyššej kvalite, zbierajte ho vslnečné predpolunie, ideálne okolo 11 hodiny, kedy vylučuje najviac vonných silíc.

Pri zbere striháme celé stonky tesne nad drevnatou časťou. Stonky sušíme zviazané. Po vysušení z nich stiahneme lístky. Následne skladujeme v suchých fľašiach na tmavom mieste.

Na priebežnú spotrebu možno lístky zbierať vpriebehu celého roka. Vždy striháme nové lístky avyhýbame sa strihaniu do drevnatých častí rastliny.

Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (6)

Liečivé účinky

Aj voňavé oregáno patrí medzi bylinky, ktoré majú bohaté priaznivé účinky na ľudský organizmus. Medzi najdôležitejšie patria:

  • silné antibiotické aprotizápalové účinky,
  • tlmenie kŕčov,
  • odhlieňovanie,
  • podpora trávenia,
  • podporovanie zrážanlivosti krvi,
  • podpora tvorby nových buniek,
  • tlmenie nespavosti.

Oregánový olej patrí k účinným prírodným antibiotikám a používa sa na boj proti plesniam a baktériám.

Oregáno vkuchyni

Okrem klasickej pizze, oregáno vkuchyni oceníte aj pri príprave ďalších pokrmov. Môžete ho využiť do šalátov, paradajkových pokrmov, mletého mäsa či zemiakov. Ideálne sa dopĺňa scesnakom aj grilovanými pochúťkami.

Tvorí jednu zo zložiek známeho talianskeho provensálskeho korenia. Jeho použitie má len jedno pravidlo. Všetko smierou. Vďaka jeho silnej aróme ho totiž stačí použiť vmalom množstve.

Ďalšie čítanie

Ako pestovať bazalku u vás doma v kuchyni

16. apríla 2020

Ako pestovať kôpor u vás doma v kuchyni

16. augusta 2021

Ako pestovať koriander u vás doma v kuchyni

02. decembra 2018

Ako pestovať mätu u vás doma v kuchyni

26. apríla 2020

Záhrada a exteriér

Bazalka je voňavá, liečivá bylinka, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou talianskej kuchyne. Je nenáročná a pestovať ju zvládnete ako na na záhrade, tak aj v byte.

Lenka Škripková 16. apríla 2020

Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (12)

shutterstock

Lenka Škripková 16. apríla 2020

Vzáhradách sa bazalka vnašich končinách pestuje ako jednoročná rastlina. Omnoho obľúbenejšie je jej pestovanie vkvetináči vinteriéri, vďaka čomu si viete dopriať voňavé lístky bazalky aj vzime.

Druhy bazalky

Bazalky poznáme viacero druhov. Na Slovensku sa dajú bežne kúpiť semená minimálne desiatich druhov. Každý druh má svoje špecifiká aje vhodný na inú úpravu. Jeden chutí najlepšie vsurovom neupravenom stave, ďalší je vhodný na prípravu pesta či kombináciu skozím syrom.

Medzi najznámejšie avnašich podmienkach najviac pestované patria: Bazalka pravá, Bazalka červenolistá aBazalka trpasličia.

Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (14)

Výsadba bazalky

Priesady bazalky kúpite takmer celoročne, no vhodnejším spôsobom pestovania je jej výsadba priamo zo semienok. Vbytových podmienkach môžete bazalku zo semien vysádzať celoročne, pri pestovaní vzáhrade sa výsadba odporúča po pominutí posledných mrazov, to je na prelome marca až apríla.

Semienka sadíme do nádoby naplnenej zmesou organického kompostu, trochou perlitu asubstrátom zo záhradkárstva. Semienka sadíme sdostatočným rozostupom anezatláčame hlboko, postačí jeden až jeden apol centimetra. Bazalka obľubuje vzdušnú avýživnú pôdu. Ide orastlinu, ktorá rýchlo klíči. Do mesiaca sa môžete tešiť na malé rastlinky, ktoré bude možné presadiť.

Rastliny presádzame, keď majú 4 až 6 listov, pričom dávame pozor, aby sme im nepoškodili korienky. Kvetináč na pestovanie bazalky by mal byť dostatočne hlboký. Dno nádoby vyložíme kamienkami, aby sme vytvorili drenáž. Následne kvetináč naplníme substrátom abazalku zasadíme.

Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (15)

Vhodné podmienky na pestovanie bazalky

Bazalka vyžaduje slnečné stanovisko, teplo, dostatok vlahy aživín. Nemá rada preliatie, ale zároveň ani prílišné sucho. Umiestniť vbyte bazalku môžete prakticky kdekoľvek, kde dopadá aspoň 6 hodín slnečné svetlo.

Najlepšie sa jej bude dariť na okne na východnej strane. Nespáli ju tam ostré popoludňajšie slnko azároveň bude mať dostatok slnečných lúčov, ktoré sa prejavia na jej mohutnosti abohatosti listov. Vzimnom období sa bazalka nekamaráti sradiátorom, ktorý spôsobuje prílišné teplo avysušuje vzduch.

Pri pestovaní vzáhrade umiestnite bazalku na slnečné záveterné miesto. Nemá rada chlad, vietor aje extrémne citlivá na mráz. Počas dlhej zimy avlhkého počasia trpí plesňami. Taktiež je dobré ju chrániť pred dažďom. Dažďové kvapky by mohli poškodiť listy avytvoriť na nich čierne fľaky.

Polievanie bazalky

Správne polievanie bazalky je pri jej pestovaní nevyhnutnosťou. Má rada vlhkú pôdu sneutrálnym pH, preto je ju vhodné polievať ráno aj večer. Dôležité je, aby pôda nebola premočená. Vtakom prípade postupne bazalke začnú hniť korienky avyhynie.

Vždy polievajte iba pôdu, nie celú rastlinku. Predídete tak znehodnoteniu listov čiernymi fľakmi.

Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (16)

Bazalkini kamaráti

Bazalka je vhodná aj na pestovanie vbylinkovej záhradke. Ideálne spolunažíva sparadajkami, petržlenovou vňaťou, oregánom či harmančekom.

Zber bazalky

Zbazalky sa vkuchyni využívajú jej voňavé lístky. Najsilnejšiu arómu majú tesne predtým, ako bazalka začne kvitnúť. Vkuchyni sa používajú najmä čerstvé. Ak máte nadbytok bazalky, ktorý nestíhate spotrebovať, môžete jej listy vysušiť prípadne zamraziť.

Pozor. Listy nemrazíme samotné, stratili by tak živiny aj vôňu. Namiesto toho ich umiestnime do nádoby na ľad, zalejeme vodou avytvoríme tak bazalkové kocky, ktoré je možno vkuchyni kedykoľvek použiť obdobne ako čerstvú bazalku.

Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (17)

Bazalka nie je obľúbená len vkuchyni, ale aj vľudovom liečiteľstve. Pomáha kodbúraniu stresu, zrýchľuje metabolizmus, zmierňuje bolesti hlavy či urýchľuje hojenie rán. Taktiež sa traduje že vie zbaviť človeka opitosti či pomôcť láske. Jej výrazná vôňa odháňa hmyz, takže poslúži taktiež ako výborný repelent proti komárom.

Ďalšie čítanie

Ako pestovať bazalku u vás doma v kuchyni

16. apríla 2020

Ako pestovať kôpor u vás doma v kuchyni

16. augusta 2021

Ako pestovať koriander u vás doma v kuchyni

02. decembra 2018

Ako pestovať mätu u vás doma v kuchyni

26. apríla 2020

Najnovšie články

PR

Kreatívne nápady, ako využiť záhradný domček celoročne

24. januára 2023

PR

Ochráňte svoju záhradu pred škodcami – ako na to?

20. januára 2023

PR

Inteligentné domáce spotrebiče uľahčujú život. Práčka, chladnička či robotický vysávač v domácnosti?

19. januára 2023

PR

Ako umiestniť rohovú sedačku v malej obývačke?

19. januára 2023

Ako pestovať oregáno u vás doma v kuchyni • DOMA DOMA (26)

');this.focusRetriever=l("#focus_retriever");this.focusRetrieved=!1;var p=this;l(document).mousemove(function(m){!document.activeElement||"IFRAME"!==document.activeElement.tagName||document.activeElement.hasAttribute("id")&&0===l(document.activeElement).attr("id").indexOf("dsq-")||(l.iframeTracker.focusRetriever.focus(),l.iframeTracker.focusRetrieved=!0);if(document.activeElement&&"A"==document.activeElement.tagName)for(var w in p.handlersList)try{p.handlersList[w].focusCallback(document.activeElement)}catch(A){}});if(this.isIE8AndOlder){this.focusRetriever.blur(function(m){m.stopPropagation();m.preventDefault();l.iframeTracker.windowLoseFocus(m)});l("body").click(function(m){l(window).focus()});l("form").click(function(m){m.stopPropagation()});try{l("body").on("click","form",function(m){m.stopPropagation()})}catch(m){console.log("[iframeTracker] Please update jQuery to 1.7 or newer. (exception: "+m.message+")")}}},track:function(p,m){m.target=p;l.iframeTracker.handlersList.push(m);l(p).bind("mouseover",{handler:m},l.iframeTracker.mouseoverListener).bind("mouseout",{handler:m},l.iframeTracker.mouseoutListener)},untrack:function(p){if("function"!=typeof Array.prototype.filter)console.log("Your browser doesn't support Array filter, untrack disabled");else{l(p).each(function(z){l(this).unbind("mouseover",l.iframeTracker.mouseoverListener).unbind("mouseout",l.iframeTracker.mouseoutListener)});var m=function(z){return null===z?!1:!0},w;for(w in this.handlersList){for(var A in this.handlersList[w].target)-1!==l.inArray(this.handlersList[w].target[A],p)&&(this.handlersList[w].target[A]=null);this.handlersList[w].target=this.handlersList[w].target.filter(m);0===this.handlersList[w].target.length&&(this.handlersList[w]=null)}this.handlersList=this.handlersList.filter(m)}},mouseoverListener:function(p){p.data.handler.over=!0;try{p.data.handler.overCallback(this,p)}catch(m){}},mouseoutListener:function(p){p.data.handler.over=!1;l.iframeTracker.focusRetriever.focus();try{p.data.handler.outCallback(this,p)}catch(m){}},windowLoseFocus:function(p){for(var m in this.handlersList)if(!0===this.handlersList[m].over)try{this.handlersList[m].blurCallback(p)}catch(w){}}};l(document).ready(function(){l.iframeTracker.init()})})(d)});ai_tracking_finished=!1;jQuery(document).ready(function(d){function l(b,k,f,a,c,r,g){b=b.replace("[EVENT]",k);b=b.replace("[BLOCK_NUMBER]",f);b=b.replace("[BLOCK_NAME]",a);b=b.replace("[BLOCK_COUNTER]",c);b=b.replace("[VERSION_NUMBER]",r);b=b.replace("[VERSION_NAME]",g);b=b.replace("[BLOCK_VERSION_NUMBER]",f+(0==r?"":" - "+r));return b=b.replace("[BLOCK_VERSION_NAME]",a+(""==g?"":" - "+g))}function p(b,k,f,a,c,r,g){var e=l("Ad Inserter Pro",b,k,f,a,c,r),q=l("[EVENT]",b,k,f,a,c,r),h=l("[BLOCK_NUMBER] - [BLOCK_VERSION_NAME]",b,k,f,a,c,r);if("function"!=typeof ai_external_tracking_event||0!=ai_external_tracking_event({event:b,block:k,block_name:f,block_counter:a,version:c,version_name:r},e,q,h,g))"function"==typeof window.ga?(b="send","string"==typeof ai_ga_tracker_name?b=ai_ga_tracker_name+"."+b:(k=ga.getAll(),0!=k.length&&(k=k[0].get("name"),"t0"!=k&&(b=k+"."+b))),ga(b,"event",{eventCategory:e,eventAction:q,eventLabel:h,nonInteraction:g})):"function"==typeof window.gtag?gtag("event","impression",{event_category:e,event_action:q,event_label:h,non_interaction:g}):"function"==typeof window.__gaTracker?__gaTracker("send","event",{eventCategory:e,eventAction:q,eventLabel:h,nonInteraction:g}):"object"==typeof _gaq&&_gaq.push(["_trackEvent",e,q,h,void 0,g]),"object"==typeof _paq&&_paq.push(["trackEvent",e,q,h])}function m(b,k){var f=b[0],a=b[1];if(Number.isInteger(a))if("undefined"==typeof ai_check_data&&"undefined"==typeof ai_check_data_timeout)ai_check_data_timeout=!0,setTimeout(function(){m(b,k)},2500);else{ai_cookie=ai_load_cookie();for(var c in ai_cookie)if(parseInt(f)==parseInt(c))for(var r in ai_cookie[c])if("c"==r){var g=ai_cookie[c][r];if(0=g&&(e=Math.round(e.getTime()/1E3),ai_set_cookie(c,"cpt",ai_check_data[c].cpt-1),ai_set_cookie(c,"ct",Math.round(e+86400*ai_check_data[c].ct)))):(ai_cookie.hasOwnProperty(c)&&ai_cookie[c].hasOwnProperty("cpt")&&ai_set_cookie(c,"cpt",""),ai_cookie.hasOwnProperty(c)&&ai_cookie[c].hasOwnProperty("ct")&&ai_set_cookie(c,"ct",""));ai_cookie.hasOwnProperty("G")&&ai_cookie.G.hasOwnProperty("cpt")&&(g=ai_cookie.G.cpt,0=g&&(e=Math.round(e.getTime()/1E3),ai_set_cookie("G","cpt",ai_check_data.G.cpt-1),ai_set_cookie("G","ct",Math.round(e+86400*ai_check_data.G.ct)))):(ai_cookie.hasOwnProperty("G")&&ai_cookie.G.hasOwnProperty("cpt")&&ai_set_cookie("G","cpt",""),ai_cookie.hasOwnProperty("G")&&ai_cookie.G.hasOwnProperty("ct")&&ai_set_cookie("G","ct","")));z&&"undefined"===typeof ai_internal_tracking_no_clicks&&d.ajax({url:"/wp-admin/admin-ajax.php",type:"post",data:{action:"ai_ajax",ai_check:"3ffeffc4b8",click:f,version:a,type:k},async:!0}).done(function(n){n=n.trim();""!=n&&(n=JSON.parse(n),"undefined"!=typeof n["#"]&&n["#"]==f&&(ai_cookie=ai_load_cookie(),setTimeout(function(){d("span[data-ai-block="+f+"]").closest("div[data-ai]").remove()},50),n=Math.round((new Date).getTime()/1E3)+43200,ai_cookie.hasOwnProperty(f)&&ai_cookie[f].hasOwnProperty("x")||ai_set_cookie(f,"x",n)))});if(B&&"undefined"===typeof ai_external_tracking_no_clicks){var v=b[2],t=b[3];p("click",f,v,b[4],a,t,!1)}"function"==typeof ai_click_action&&ai_click_action(f,v,a,t)}}function w(){ai_check_data={};if("undefined"==typeof ai_iframe){ai_cookie=ai_load_cookie();d(".ai-check-block").each(function(){var a=d(this).data("ai-block"),c=d(this).data("ai-delay-pv"),r=d(this).data("ai-every-pv"),g=d(this).data("ai-hash"),e=d(this).data("ai-max-imp"),q=d(this).data("ai-limit-imp-per-time"),h=d(this).data("ai-limit-imp-time"),v=d(this).data("ai-max-clicks"),t=d(this).data("ai-limit-clicks-per-time"),n=d(this).data("ai-limit-clicks-time"),u=d(this).data("ai-global-limit-clicks-per-time"),x=d(this).data("ai-global-limit-clicks-time");if("undefined"!=typeof c&&0=g)return a=F[r],!1});b=jQuery(ddfd7dcc("Ym9keQ==")).attr(ddfd7dcc ('ZGF0YS1lMzg3NDUwZWE3MDQ4N2ZmZGUwMzI0NDUxNzdlYTIwMw=='));if("string"===typeof b)var c=b==ddfd7dcc("bWFzaw==");"string"===typeof b&&"boolean"===typeof c&&c&&(B&&p("ad blocking",0,G[a-1],0,0,"",!0),a|=128);z&&d.ajax({url:"/wp-admin/admin-ajax.php",type:"post",data:{action:"ai_ajax",ai_check:"3ffeffc4b8",views:[0],versions:[a]},async:!0}).done(function(r){})}w();ai_tracking_finished=!0;ai_process_impressions()}var z=1,B=1,D=1,C=0,E=[980,768,0],F=[1,2,3],G=JSON.parse(ddfd7dcc("WyJEZXNrdG9wIiwiVGFibGV0IiwiUGhvbmUiXQ=="));Number.isInteger=Number.isInteger||function(b){return"number"===typeof b&&isFinite(b)&&Math.floor(b)===b};ai_install_standard_click_trackers=function(b){"undefined"==typeof b&&(b=d("body"));b=d("div.ai-track[data-ai]:visible",b);var k=d();b.each(function(){var f=d(this).find("div.ai-lazy"),a=d(this).find("div.ai-manual");0==f.length&&0==a.length&&(k=k.add(d(this)))});b=k;b.removeClass("ai-track");b=b.find("a");0!=b.length&&(C?b.click(function(){for(var f=d(this).closest("div[data-ai]");"undefined"!=typeof f.attr("data-ai");){var a=JSON.parse(ddfd7dcc(f.attr("data-ai")));"undefined"!==typeof a&&a.constructor===Array&&Number.isInteger(a[1])&&!f.hasClass("clicked")&&(f.addClass("clicked"),m(a,"a.click"));f=f.parent().closest("div[data-ai]")}}):b.click(function(){for(var f=d(this).closest("div[data-ai]");"undefined"!=typeof f.attr("data-ai");){var a=JSON.parse(ddfd7dcc(f.attr("data-ai")));"undefined"!==typeof a&&a.constructor===Array&&Number.isInteger(a[1])&&(m(a,"a.click"),clicked=!0);f=f.parent().closest("div[data-ai]")}}))};ai_install_click_trackers=function(b){"undefined"==typeof b&&(b=d("body"));if(C){var k=d("div.ai-track[data-ai]:visible, div.ai-rotate[data-info]:visible div.ai-track[data-ai]",b);"undefined"!=typeof d(b).attr("data-ai")&&d(b).hasClass("ai-track")&&d(b).is(":visible")&&(k=k.add(b));var f=d();k.each(function(){var a=d(this).find("div.ai-lazy"),c=d(this).find("div.ai-manual");0==a.length&&0==c.length&&(f=f.add(d(this)))});k=f;k.removeClass("ai-track");0!=k.length&&k.iframeTracker({blurCallback:function(){if(null!=this.ai_data&&null!=wrapper&&!wrapper.hasClass("clicked")){wrapper.addClass("clicked");m(this.ai_data,"blurCallback");for(var a=wrapper.find("div[data-ai]:visible");"undefined"!=typeof a.attr("data-ai");){var c=JSON.parse(ddfd7dcc(a.attr("data-ai")));"undefined"!==typeof c&&c.constructor===Array&&Number.isInteger(c[1])&&m(c,"blurCallback INNER");a=a.find("div[data-ai]:visible")}}},overCallback:function(a){a=d(a).closest("div[data-ai]");if("undefined"!=typeof a.attr("data-ai")){var c=JSON.parse(ddfd7dcc(a.attr("data-ai")));"undefined"!==typeof c&&c.constructor===Array&&Number.isInteger(c[1])?(wrapper=a,this.ai_data=c):(null!=wrapper&&wrapper.removeClass("clicked"),this.ai_data=wrapper=null)}},outCallback:function(a){null!=wrapper&&wrapper.removeClass("clicked");this.ai_data=wrapper=null},focusCallback:function(a){if(null!=this.ai_data&&null!=wrapper&&!wrapper.hasClass("clicked"))for(wrapper.addClass("clicked"),m(this.ai_data,"focusCallback"),a=wrapper.find("div[data-ai]:visible");"undefined"!=typeof a.attr("data-ai");){var c=JSON.parse(ddfd7dcc(a.attr("data-ai")));"undefined"!==typeof c&&c.constructor===Array&&Number.isInteger(c[1])&&m(c,"focusCallback INNER");a=a.find("div[data-ai]:visible")}},wrapper:null,ai_data:null,block:null,version:null})}ai_install_standard_click_trackers(b)};ai_process_impressions=function(b){"undefined"==typeof b&&(b=d("body"));var k=[],f=[],a=[],c=[],r=[],g=d("div.ai-track[data-ai]:visible, div.ai-rotate[data-info]:visible div.ai-track[data-ai]",b);"undefined"!=typeof d(b).attr("data-ai")&&d(b).hasClass("ai-track")&&d(b).is(":visible")&&(g=g.add(b));0!=g.length&&d(g).each(function(){if("undefined"!=typeof d(this).attr("data-ai")){var h=JSON.parse(ddfd7dcc(d(this).attr("data-ai")));if("undefined"!==typeof h&&h.constructor===Array){var v=0,t=d(this).find("div.ai-rotate[data-info]");1==t.length&&(v=JSON.parse(ddfd7dcc(t.data("info")))[1]);if(Number.isInteger(h[0])&&0!=h[0]&&Number.isInteger(h[1])){t=0;var n=d(this).hasClass("ai-no-tracking"),u=jQuery(ddfd7dcc("Ym9keQ==")).attr(ddfd7dcc ('ZGF0YS1lMzg3NDUwZWE3MDQ4N2ZmZGUwMzI0NDUxNzdlYTIwMw=='));if("string"===typeof u)var x=u==ddfd7dcc("bWFzaw==");if("string"===typeof u&&"boolean"===typeof x){var y=d(this).outerHeight();u=d(this).find(".ai-attributes");u.length&&u.each(function(){y>=d(this).outerHeight()&&(y-=d(this).outerHeight())});u=d(this).find(".ai-code");u.length&&(y=0,u.each(function(){y+=d(this).outerHeight()}));x&&0===y&&(t=128)}x=d(this).find("div.ai-lazy");u=d(this).find("div.ai-manual");if(0!=x.length||0!=u.length)n=!0;if(!n)if(0==v)k.push(h[0]),f.push(h[1]|t),a.push(h[2]),c.push(h[3]),r.push(h[4]);else for(n=1;n<=v;n++)k.push(h[0]),f.push(n|t),a.push(h[2]),c.push(h[3]),r.push(h[4])}}}});ai_cookie=ai_load_cookie();for(var e in ai_cookie)if(k.includes(parseInt(e)))for(var q in ai_cookie[e])"i"==q?(b=ai_cookie[e][q],0=ai_cookie[e].it-Math.round(b.getTime()/1E3)&&(b=Math.round(b.getTime()/1E3),ai_set_cookie(e,"ipt",ai_check_data[e].ipt),ai_set_cookie(e,"it",Math.round(b+86400*ai_check_data[e].it)))):(ai_cookie.hasOwnProperty(e)&&ai_cookie[e].hasOwnProperty("ipt")&&ai_set_cookie(e,"ipt",""),ai_cookie.hasOwnProperty(e)&&ai_cookie[e].hasOwnProperty("it")&&ai_set_cookie(e,"it","")));if(k.length&&(z&&"undefined"===typeof ai_internal_tracking_no_impressions&&d.ajax({url:"/wp-admin/admin-ajax.php",type:"post",data:{action:"ai_ajax",ai_check:"3ffeffc4b8",views:k,versions:f},async:!0}).done(function(h){h=h.trim();if(""!=h&&(h=JSON.parse(h),"undefined"!=typeof h["#"])){ai_cookie=ai_load_cookie();var v=Math.round((new Date).getTime()/1E3)+43200,t=[],n;for(n in h["#"])t.push(h["#"][n]),ai_cookie.hasOwnProperty(h["#"][n])&&ai_cookie[h["#"][n]].hasOwnProperty("x")||ai_set_cookie(h["#"][n],"x",v);setTimeout(function(){for(index=0;indexai_jquery_waiting_counter&&setTimeout(function(){ai_wait_for_jquery()},50))}ai_jquery_waiting_counter=0;ai_wait_for_jquery();
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Kelle Weber

Last Updated: 03/08/2023

Views: 6523

Rating: 4.2 / 5 (53 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kelle Weber

Birthday: 2000-08-05

Address: 6796 Juan Square, Markfort, MN 58988

Phone: +8215934114615

Job: Hospitality Director

Hobby: tabletop games, Foreign language learning, Leather crafting, Horseback riding, Swimming, Knapping, Handball

Introduction: My name is Kelle Weber, I am a magnificent, enchanting, fair, joyous, light, determined, joyous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.